Křičí se FORE!

Křičí se FORE!

 

Poslední týden jsem trávil na hřištích s klienty a zejména s našimi kurzisty, kteří uhrávali svůj HCP….poprvé na hřišti…Pozorují, koukají, zatím nevědí co a jak. Snažím se, za ty tři hodiny na hřišti předat co nejvíce zkušeností a fundamentálních rad, které jsem za svých 33 let toulání se po té zelené trávě posbíral. Ale musím poznamenat, že stávající golfsisté těm “nováčkům” zrovna příkladem nejdou….Předem bych chtěl podotknout, že to většinou, nebo minimánlě v mém případě není problém hřiště jako takového, kdy jsme za letošní rok uvedli do golfu vice než 200 hráčů a zkoušku skládali na Botanice. Hřiště příjemné, absolutně nám vycházejí vstříc, maršálka je skvělá, pán co seká trávu mává ze sekačky už na dálku a vždy nám dá nějaké “nalezence”, které cestou po rafech nasbírá. Škoda, že to takhle není na většině hřištích. Ale jaké si to majitel a manager udělá, takové to má. 

Hřiště X…..Pán Y s bagem Honma (má v tom staré Wilsonky) přichází na jedničku včas, nicméně dříve, než naše skupinka “novopečených” odehraje v čase své první rány na zelený trávník a z dálky na nás houkne, bez jakéhokoliv pozdravu “Jdu před Vás, stejně půjdete pomalu”….Raději nereaguji, resp. reaguji pozdravem a souhlasem, ať tedy jde….Před kolíky natýčkoval asi ze spěchu, ránu do autu zahrál zřejmě kvůli tomu, že jsme se dívali a vedle outu si dropnul nový míč a hrál dál…Po odpalu jsem mu ještě jako vzor v našem flightu popřál hezkou hru, na což se mi dostala odpověď “Dík”.  Tak jsem měl dalších pár minut svým klientům vysvětlovat, že takhle to “normálně” nebývá….

Hřiště X1….o pár dní později….jamka č.5, kde jsme ve čtyřech s celkovým součtem HCP asi 200 v čase 1:05…dochází nás dvojice, která jde logicky rychleji….Místo pozdravu dostávám dotaz, zda bychom nemohli jít rychleji….Kdo mě zná, ví, že mám poměrně vysoký práh tolerance na cokoliv, ale lehce ironicky odpovídám, že nemohli. Jsme v čase, řízky zandaváme,hrajeme stableford, zvedáme max. po deváté ráně a bagy u greenu přemisťuji všem osobně, abychom šetřili čas. Copak tihle dva se narodili s HCP 10? 

Golfové desatero: 

  • pokud hraju, kam nemám, zakřičte FORE!
  • golf se zkrátka hraje v golfových botech, tričku s límečkem a ne jeansech (platí i pro driving)
  • telefon do režimu SILENT
  • rychlejší flight vždy pusťte
  • drny po Vašem odpalu se zandavají
  • stopy po dopadu míče na greenu se vypichují (od toho je právě vypichovátko)
  • bankr po sobě vždy uhrabte
  • z greenu odcházejte ihned po dohrání, výsledky zapisujte mimo ( za Vámi jde možná flight)
  • po dohrání poslední jamky si hráči podají ruce a poděkují za hru
  • hrajte vždy STABLEFORD – max.4 rány nad PAR. Pokud jsem přes limit, zvedám míček a jdu dál

Povinná výbava: Hole, míče, týčka, vypichovátko, pravidla, tužka, markovátko

Pamatuji si své začátky, kdy jsem v Karlových Varech začínal. Já vím, jiná doba, méně lidí na hřištích, ale takhle se nikdo nechoval…A vždycky, když se setkám s nějakou “nestandartní situací”, vzpomenu si na vzory mého mládí, ikony nejenom karlovarského golfu. Pana Hanka, paní Hynkovou, rodinu Raislů, Míru Brtka. V mých očích to byli superhráči a supergolfisti. V očích sedmiletého kluka, který to tam oproti nim plácal po zemi…Ale i s odstupem třiceti let, je mám v živé paměti. A díky Vám, i když někomu jsem to říct už bohužel nestihnul. Moje dcera má Rickyho Fowlera, já měl Vás. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *