Ladies ONLY!!! Nejlépe z červených…

Ladies ONLY!!! Nejlépe z červených…

 

Ve skutečnosti hrajete dámy stejnou hru jako Vaši manželé. Ano, golf. Vaše největší zvýhodnění je, že Vaše odpaliště je v místech, kde končí odpal dřevem Vašeho manžela. Pravda, o tom se moc nemluví, hlavně kdyby mu do odpalu nezakřičel ten bruslař co jel kolem, tak by se mu to nestalo. Takže možná budete namítat, že stejně máte kratší rány než on. Nebudete toum věřit, ale to je vlastně obrovská výhoda. Za mých 25 let hraní golfu jsem neviděl dámu tak hluboko v lese, pátrající po svém kulatém pokladu, jako je to u pánů u kterých platí pravidlo, že čím dál to hrají, tím hlouběji v lese to skončí. Takže dálka není opravdu vše. Myslím si, že nejdůležitější je uvědomit si, že nehrajete proti manželovi, ale hřišti. A přichází rada nad zlato….Když vedle odpaliště je veliká cedule PAR 5, 440 metrů, těžko se ubránit myšlence “musím to tam narvat”. Nemusíte. A vůbec. PAR 5 je to pro profesionála. Pro Vás, řekněme s hcp 36, je PAR 7. Když odečteme 2 paty, což není nic složitého, tak zbyde 5 ran na 440 metrů – 90 metrů na jeden úder. A takových jste každá dala na drivingu nespočetně. Nemyslíte teď, že PAR 5 není zas tak těžký????:-)

Rozhodně by jste neměli podcenit správnou výbavu. Nemyslím tím kolečka od vozíku v barvě tkaniček o bot, ale správné hole. Zejména výběr Vašeho driveru je zásadní pomoc pro úspěšný začátek každé jamky. Nemusí to být ani driver, bude stačit jakékoliv dřevo, které Vám bude “sedět”, jelikož pokud jamku začnete slušným odpalem, máte z půlky vyhráno. 

Další Vaší výhodou, alespoň co jsme vypozoroval za ty roky na golfu, je ta grácie, s kterou dokážete hrát, i když se ten den zrovna nedaří. Jak je známo, vztek je nejhorší spoluhráč a proto se může stát, že manželovo dřevo letí výrazně dál, než jeho míček.  Není nad to, brát hru na hřišti za procházku, pravda ne vždy “ růžovou zahradou”, než honbu za HCP. 

Další výhodou je startovní čas dámské kategorie. Většinou startuje po pánské, takže nemusíte vstávat v 6 jako manžel. Ale…..Vy asi jedete na golf jedním autem☹

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *