TEST: Cobra King F6, F6+, F6+ Pro Driver

TEST: Cobra King F6, F6+, F6+ Pro Driver

Cobra pro rok 2016 přinesla na trh několik skutečně „cool“ driverů. Takže jejich motto „We are cool stuff that works“ je vlastně docela pravda. Tak pojďme na test modelů F6, což je označení pro letošní sezónu: 

review3soles

Speed Channel lemující face hole zvyšuje rychlost míče při úderech ne zcela zasažených na sweetspotu a v kombinaci s E9 variabilní tloušťkou facu hole dělá z „ef šestky“ zase o trošku trefitelnější, než byly předchozí modely. 

reviewface

Samotný face hole je vyroben z revolučního 811 titanu. 

reviewplusfaceturn

Unikátní MYFly8 díky kterému lze měnit loft úderové plochy do pěti různých nastavení od 9° do 12° a zároveň tři různá nastavení DRAW pro ty, kteří potřebují pomoct dostat trajektorii míčku do draw.

reviewmyfly

SmartPad stabilizuje hůl v impactu proti přetáčení.

reviewsmartpadwhite

Kdo zná předchozí modely holí, nepřekvapí ho, že Cobra se i s letošnimi modely snaží o co nejuntrálnější center of gravity (CG) a to zejména o modelu King LTD. Zároveň posunutím CG co nejdále od úderové plochy maximalizují odpouštění a rychlost míče.

cgaxis-1

King LTD a model King F6 má CG výrazně nižší než předchozí modely. Hlavním rozdílem mezi těmito modely je, že model F6 používá technologii přesouvání závaží. 

Cobra King F6 Driver 

Standartní King F6 nahrazuje loňský Cobra Fly-Z model. Pohled shora napovídá, že hlava o velikosti 460cc je velmi podobná té loňské. 

reviewcomparefaceflyz

V rámci celkového snížení váhy hole je crown hole skutečně velmi tenká, v některých místech je tlouška snížena až na 7mm. 

reviewaddressback

Při založení vypadá nepatrně zavřená, zvlaště při využití varianty nastavení s maximálním možným nastavením loftu, nicméně hraje poměrně neutrálně. 

reviewaddresswhite

Pocit a zvuk je skutečně fantastický v porovnání se standartní Fly-Z, kterou F6 v letošním roce nahrazuje. 

U modelu Fly-Z nebyla varianta pohyblivého závaží, model F6 má oranžové 10g polykarbonový modul, který lze posouvat od a k CG. 

reviewcomparesoleflyz

Posunutím závaží dopředu se redukuje spin a snižuje se launch. 

reviewsoleweightfront

Výměna závaží byla napoprvé trošku složitější, jelikož je potřeba prohodit obě závaží, ale cvikem to jde lépe a lépe. 

Změny doporučuji provádět za pomocí launch monitoru a certifikovaného Cobra fittera, jelikož je potřeba nastavit vhodnou kombinaci loftu a vyvážení, což posune CG a docílíte optimální varianty, která je samozřejmě pro každého jiná. 

Přesto, že toto je model s nejvyšším možným loftem, při posunutí váhy dozadu a nastavením 10,5° pro švihovou rychlost 100 mph je toto optimální nastavení. 

Na výběr je z třech barevných variant, a to černá, modrá a bílá. Jedna je hezčí než druhá a vypadají skutečně cool. 

reviewcolours

A teď jeho sestra….

Cobra King F6+ 

Sesterský model King F6+ má stejnou velikost 460cc, ale s více kompaktní, kulatější hlavou, kterou osobně preferuji. 

reviewcompareaddressplus

Další výhodou je, že je více variabilní díky tungsten/aluminium vyvážení, které je místo 10g u F6+ navýšeno na 18g. 

reviewplussoleweight

Závaží se posouvá na 9 různých variant na tzv. CarbonTracu, který je o 8g lehčí než u Flipzone, který byl u modelu Fly-Z+. 

reviewpluscarbontrac

Posunutím váhy tam a zpět můžete docílit rozdílu až 500rpm.

reviewplussoleweight

Se stejným nastavením loftu a zatížením vzadu s F6+ docílíte nižší trajektorie než se standartní F6.

Obecně, zvuk se zdá trošku „falešnější“ a vyšší, ale to skutečně záleží, jak pohyblivé závaží v kolejnici nastavíte. 

reviewpluscrownopen

Zvuk se zdá nejlepší, pokud je váha vpředu, ale pak je potřeba zvýšit loft z 10,5° na 11,5°, nebo až na 12° s použitím MyFly8.

Nižší spin F6+ je ideální pro švihovou rychlost kolem100mph ve všech třech možných nastavení loftu, kdy při měření Trackmanem se dosáhlo v průměru až o 4 metry delšího letu.

reviewplusaddresstoe

Cobra King F6+ Pro 

Pokud vyžadujete, nebo potřebujete nižší vzlet, pak je tu varianta King F6+ Pro verze, která más tejnou hlavu jako F6+, ale nastavitelné lofty na krčku hole jsou od 7°do 10°. 

Závěrem, nezbývá než doporučit vyzkoušet s launch monitorem různé varianty a pořádně vše otestovat. Veškeré hole Vám rádi zapůjčíme k testování. 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *